Krkonoše
    
 
Visitor number
Visitor number

WELCOME to KRKONOSE Mts. / Giant Mountains!

enlarge picture: WELCOME to KRKONOSE Mts. / Giant Mountains! * Krkonose Mountains (Giant Mts)

The highest mountains in the Czech Republic and a unique landscape for recreation, sports and enjoying nature.

More about the region Krkonose Mts.


  We recommend
more: Let's Hike in Krakonos' Kingdom

Let's Hike in Krakonos' Kingdom

Krkonose Mts. are real hiker's paradise where you can experience on your own this unique scenery in Europe. Ragged nature on the mountain ridges and summits is challenging you. The one, who masters the stony pathes and manages long ascension will be rewarded by wonderful views. The one, who will feel wind on ones cheeks and will take delight in panoramas will quickly understand, why is this place so unique and also, how all those stories and superstitions about Krkonose Mts. started. Krkonose Mts. Mountains of Enjoyment Here you will find: Hiking trails Accommodation If you have any guestions about hiking trails or need help planning your holiday, please, contact us: e-mail: (we speak Czech, German and English)

· more ·

  New
more: Cyklistika v Krkonoších!

Cyklistika v Krkonoších!

Příznivci horských kol jsou stále hladoví po dalších místech k objevování, po nových výzvách pro jejich sport. Krkonoše nabízí i jim stále více a více nových možností. "Krkonoše - hory zážitků!" Představujeme Vám ty nejkrásnější MTB-trasy. V Krkonoších hraje jízda na horském kole velmi významnou roli a má dlouholetou tradici. Najdete zde velké množství tras k prozkoumání v jedné z nejkrásnějších částí centrální Evropy. Od pohodových cest v podhůří až po technicky i fyzicky náročné horské trasy. Jen vrcholové partie hor, včetně nejvyšší hory Sněžky (1602 m), nejsou cyklistům přístupné, neboť leží v I. zóně národního parku, kde je fauna a flora pro svou jedinečnost chráněna. Turistické značení tras a cest je velmi dobré. Mnoho hotelů a pensionů je pro cyklisty přizpůsobeno a servis nebo prodejnu najdete takřka na každém rohu. V Krkonoších také začíná známá Labská cyklistická cesta, která sleduje Labe takřka od jejího pramene přes 1200 km skrz Česko a Německo až do Severního moře. Cyklotrasy Dovolená v balíčku Pokud máte dotazy na cyklotrasy nebo chcete poradit s plánováním Vaší dovolené, obraťte se na nás: e-mail: Tel.: +420 499 422 144 (mluvíme česky, německy a anglicky)

· more ·

  We introduce
more: Nordic-Walking in Krkonose/Giant Mts.!

Nordic-Walking in Krkonose/Giant Mts.!

The summits of the Krkonose / Giant Mts. have got the name of “the Arctic Island in the heart of Europe”. It is of no surprise then, that their gradual, even ridges offer wonderful terrain for Nordic walking. In this way may Nordic walkers on the fresh air help their health or fitness, but at the same time they’ll be savouring views from the mountain ridges or visiting interesting historical places at the foothills; however, at the time bringing something to their health. On you can even hire internationally licensed guide or order courses of Nordic walking.

· more ·

  We recommend
more: Na kole po Krkonoších!

Na kole po Krkonoších!

Jednou z možností jak objevovat krásy Krkonoš je právě kolo. Trekové, silniční či horské - v Krkonoších naleznete zajímavé trasy pro všechny. Jako příklad uvádíme dvě z mnoha dalších cyklotras. Podkrkonose 1 - bellow Krkonose Mountains (Trecking, MTB) – trasa s nádhernými výhledy na Žalý, Černou horu nebo Kotel. Podkrkonose 2 - bellow Krkonose Mountains (Trecking, MTB) – náročnější varianta s výhledy do podhúří Krkonoš z jižního svahu Žalý. V rubrice Turistické trasy naleznete další zajímavé nabídky cyklotras. V případě zájmu či dotazů ohledně dalších informací o cyklotrasách v Krkonoších jsme Vám rádi k dispozici. e-mail: Tel.: +420 604 703 735

· more ·

  We recommend
more:  Rezervujte přes ergis s 0% provizí!

Rezervujte přes ergis s 0% provizí!

Jedete na pár dní do Krkonoš nebo zde chcete strávit Vaši dovolenou?

Na našich stránkách najdete stovky ubytovacích zařízení s obrázky a popisem. Od luxusních hotelů nebo pensionů, přes chalupy či ubytování v soukromí - v rubrice "Ubytování" si můžete v klidu pro Vás vhodné ubytování najít a odeslat dotaz na rezervaci s konkrétním termínem. Provozovatel se Vám zpětně ozve mailem, zda pro Vás má volno a Vy pak můžete ubytování přímo rezervovat. Vyhnete se tak placení provizí zprostředkovatelským agenturám.

Krásnou dovolenou a pohodové dny v Krkonoších Vám přeje ergis-Team.

· more ·

  We recommend
more: Buy maps and guides on-line!

Buy maps and guides on-line!

Choose from a summer and winter tourist maps and guide books for Krkonose region in our e-shop. You can already start planning your vacation from the comfort of your home. Ordering is very simple and you can pay by a bank transfer on our German account (for orders from EU a small fee will apply). Your order will be send to you right afterwards. If you have any questions, simply e-mail us: eshop@ergis.cz or call +420 604 703 735.

· more ·

 
Our tip
pict: Gallery M - Vrchlabí

Gallery M

Vrchlabí
Our tip
pict: Museum of Krkonose Mountains - Jilemnice

Museum of Krkonose Mountains

Jilemnice
Our tip
pict: Town Hall - Hostinné

Town Hall

Hostinné