Krkonoše
    
 
Počet návštevníků
Počet návštevníků
Ergis ID: 49

Běžecké lyžování v Krkonoších

zvětšit obrázek:  * Krkonoše
zvětšit obrázek:  * Krkonoše
zvětšit obrázek:  * Krkonoše

Pro milovníky běžeckého lyžování je v Krkonoších připraveno přes 550 km strojně udržovaných a velmi dobře značených lyžařských běžeckých cest. Tyto tyčované cesty jsou udržované Horskou službou Krkonoše a vyznačené němými (tzv. Muttichovými) značkami symbolizujícími jednotlivé význačné cíle. Trasy pro pěší s barevným pásovým značením lze použít jen omezeně, protože některé z nich jsou v zimě z důvodu lavinového nebezpečí uzavřeny.

Mnoho lyžařských tras navazuje na Krkonošskou lyžařskou magistrálu, která vede ze západní části Krkonoš, z Harrachova, přes Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Malou Úpu na východ do Žacléře. Tato běžecká trasa je po většině své délky vhodná jak pro klasické lyžování, tak pro bruslení. Při lyžařské túře můžete také navštívit polskou část Krkonoš a to díky několika hraničním přechodům vhodných pro lyžaře. Nezapoměňte si vzít pas nebo občanský průkaz.

Pokud se při vašem výletu na běžkách do vrcholových partií Krkonoš neočekávaně změní počasí nebo vám dojdou síly, na těchto boudách se můžete kdykoli v turistické třídě ubytovat i bez předchozí rezervace.

Lyžařské běžecké trasy jsou dobře vyznačeny v zimních turistických mapách, které si můžete objednat zde na krkonošském portále ergis v E-shopu nebo jsou k dispozici v jakémkoli informačním centru.