Krkonoše
    
 
Počet návštevníků
Počet návštevníků
Ergis ID: 41

Trutnov

zvětšit obrázek: Trutnov * Krkonoše
zvětšit obrázek: Trutnov * Krkonoše
zvětšit obrázek: Trutnov * Krkonoše
zvětšit obrázek: Trutnov * Krkonoše
podrobná mapa
podrobná mapa

PSČ: 541 01
Počet obyvatel: cca 32549
Nadmořská výška: 427 m nad mořem


www.trutnov.cz

Obec je členem svazku:
Svazek obcí Východní Krkonoše

Bývalé věnné město českých královen, založeno ve 13. stol., se pyšní překrásnou polohou v údolí horské řeky Úpy a na přilehlých návrších, mnoha památkami ze své bohaté historie i kvalitním zázemím pro sport, kulturu a volný čas, které návštěvník druhého největšího města Královéhradeckého kraje právem očekává. V Trutnově na Vás čeká např. vycházka po naučné stezce o bitvě u Trutnova za prusko-rakouské války roku 1866, prohlídka expozic Muzea Podkrkonoší a městské galerie, odpočinek u dračí fontány v městském parku, posezení u dobré kávy na malebném Krakonošově náměstí, v létě osvěžení na koupališti s řadou atrakcí či dovolená v nedale-kém kempu Dolce, v zimě pak ideální podmínky pro běžecké lyžování a mnoho dalších lákadel.

Mezi významné památky patří pozdně barokní kostel Nanebevzetí P. Marie, čtvercové náměstí s řadou barokních a renesančních domů s podloubím a s pseudogoticky upravenou radnicí, pseudogotický evangelický kostel a řada dalších. V objektu bývalého renesenčního zámku je dnes umístěno Muzeum Podkrkonoší.

Historie:
V roce 1866 se u Trutnova konala bitva mezi rakouským a pruským vojskem, událost připomína 20m vysoký litinový památník generála Gablenze na vrchu Šibeník.