Krkonoše
    
 
Visitor number
Visitor number
cross-country skiing track
Ergis #ID: 443

Harrachov - Horni Misecky

enlarge picture: Harrachov - Horni Misecky * Krkonose Mountains (Giant Mts)
enlarge picture: Harrachov - Horni Misecky * Krkonose Mountains (Giant Mts)
 
enlarge picture: Harrachov - Horni Misecky * Krkonose Mountains (Giant Mts)

Harrachov Camping Jiskra - Špindlerův Mlýn Parkoviště Horní Mísečky

detailed map

Červeně značená stopa, začínající u harrachovského autobusového nádraží, zprvu zvolna stoupá údolím říčky Mumlavy k sedm kilometrů vzdálené Krakonošově snídani, křižovatce cest při soutoku Malé a Velké Mumlavy, ve výšce 1000 metrů nad mořem.
Nástup na magistrálu lze nahradit vyjetím lanovkou z Harrachova na Čertovu horu. Mírně členitá pětikilometrová stopa vede kolem Studenova přes Čertovu pláň na rozcestí Ručičky s dřevěnou skulpturou Krakonoše. Odtud žlutě vytyčené čtyřkilometrové stoupání ke Krakonošově snídani, kde kopec pokračuje na dva kilometry vzdálenou Voseckou boudu v nadmořské výšce 1270 metrů. Kousek před Studenovem se vyplatí využít značené třistametrové odbočky k Janově skále, kde se otevírá nádherný výhled na sousední Jizerské hory se špičatou dominantou Ještědu.
Další stoupání nás čeká přes místo U Čtyř pánů na Labské louce na zlomový a zároveň nejvyšší bod magistrály Zlaté návrší (1425 metrů). Šířkou připomínající dálnici se nám nabízí cesta klesající ze Zlatého návrší kolem Vrbatovy boudy přes Horní Mísečky do Špindlerova Mlýna. Na trati můžete plužit. Zdatnější běžkař trasu z Harrachova do Špindlu zvládne, za pěkného počasí, za čtyři hodiny. Vítr a nepohoda ji prodlouží o dvojnásobek obvyklého času. Vichřice dokáže zřetelně proříznutou stopu úplně zničit. Trasa není doporučena pro slabší jedince a rodiny s dětmi.

Length22.96 km